Teknoloji devi Apple’ın kurucularından biri olan Steve Wozniak,her yeni Apple ürününde olduğu gibi yeni iPad ile birlikte de satış kuyruğunun içerisindeki yerini aldı. Los Angeles Century City’de bulunan Westfield Mall’da ki satış mağazasının önünde yerini alanWozniak, yöneltilen soruya ilk sırada kendisinin olmadığını karısınınolduğunu belirtti.

Steve Wozniak yeni iPad kuyruğunda

Steve Wozniak’ın neden böyle bir şey yaptığı bilinmiyor. Kendi kurmuş olduğu bir firmanın yeni ürününü sadece bir telefon ile getirtebilecekken bu şekilde neden sıraya girdiği sorulması üzerine ise Wozniak, ‘Kuyruklara girmek artık benim için bir ritüel haline gelmeye başladı. Bütün gece kuyrukta bekleyen normal insanlardan biri olmak istiyorum’ diyerek neden orada olduğunu belirtmiş oldu


Apple’n ilk iPad’in satislari ve piyasaya cikis tarihini sorsam herkez uc asagiya bes yukariya ayni seyleri soylecektir.

2010’da piyasaya surulen urun 80 gunde 3 milyon civarinda bir satis yapmisti insanlarin tasinabilir bilgisayarlara olan bakis acisini degisti hatta tabletler artik bircok kisi icin ipad oldu  ayni zor kirleri cifle cifleyin sozundeki gibi  marka urunun ismi olmaya basladi.

Peki bu urunun ilk adimlarinin 1983 de atilmis oldugunu soylesem ne dersiniz ? urunun adini BASHFUL olarak dusunulmus ve prototip olarak gelistirilmis.

 

[Kaynaklarim 1 | 2 | 3]