Dropbox, google driver projesinden korkmus olacakki kullanici cekmek amaci ile hersime sundugu alanlari 2 katina cikartti.

Bir bilisim sitesinde asagidaki bildiriyi gordum ve sizler ile paylasmak istedim.

Dropbox, kullanıcıları için müjdeli haberini açıkladı. Artık tüm kazanılan bedava alanlar hem bedava hem de Pro kullanıcıları için iki katına çıkıyor.
Bulut teknolojisinin nimetlerini en güzel şekilde bizlere sunan Dropbox, kullanıcılara internet ortamında dosyalarını saklayabilecekleri bir alan sağlıyor. Kullanıcılar bu alana istedikleri kadar belgedosya yükleyerek gerekinternetten gerek mobil ortamdan erişebiliyor. Bedava olan Dropbox kullanıcılarına 2 GB alan veriyor. Arkadaşlarınızı üye yaparsanız da her üye olan arkadaşınız için 250 MB alan daha kazanıyordunuz. Toplamda da 8 GB‘a kadar bedava alan sahibi olabiliyordunuz.

Dropbox, kuralları değiştirerek rakamları iki katına çıkarttı. Artık her üye yaptığınız arkadaşınız için 250 MB yerine 500 MB kazanılacak. 8 GB sınırı olan kazanma kapasitesi de 16 GB’a arttırılmış. Yani toplamda 32 kişiyi Dropbox’a üye yaptırırsanız 16 GB ekstra bedava alan kazanmış olacaksınız.

Pro kullanıcıları da yararlanıyor

Dropbox’un yıllığı 99 dolar olan Pro üyeleri de bu para karşılığında 50 GBalana sahipti ve her üye yaptıkları kişi için de 500 MB kazanıyordu. Pro kullanıcıları için de rakamlar iki katına çıkarılmış. Artık her üye yapılan kişi için1 GB alan kazanılacak. Bunun da üst sınırı 16 GB’dan 32 GB‘a çıkmış. 32arkadaş getirildiğinde 32 GB alan hediye edilecek.

Asıl güzel haber ise bu rakamların bugünden sonra için değil tüm zamanlar için geçerli olacak olması. Yani geçtiğimiz sene Dropbox hesabı açtınız ve 250 MB’dan 4 kişi getirdiyseniz 1 GB’lık kazandığınız alan 2 GB‘a otomatik olarak çıkacak. Birkaç gün içerisinde alan değişikliklerinin tüm kullanıcılar için aktif olması bekleniyor.

Kaynak : SDN ;
Bildiren : Yavuz Yildirim