Yandex.Disk gözden gecirme

 İnternet ortamına arama motoru sayesinde hızlı bir giriş yapan Yandex, haritalar hizmetinin ardından şimdi de 10 GB kapsiteli ücretsiz depolama servisini hizmete açıyor.
  Yandex, bulut tabanlı ücretsiz veri depolama servisi Yandex.Disk i hizmete açtı.( ayrintilar icin http://disk.yandex.com.tr/ )
  Kullanıcılar, 10 GB kapasitesi olan Yandex.Disk e yükledikleri belgelere, fotoğraflara, filmlere veya müzik parçalarına İnternet erişimi olan herhangi bir cihazdan, diledikleri her an ulaşabiliyor; dosyalarını, e-posta veya tüm popüler sosyal ağlar üzerinden çevreleriyle paylaşabiliyor.
  Her tür dosya formatını destekleyen ve Yandex.Mail e entegre edilmiş olan Yandex.Disk te, kullanıcıların yükledikleri dosyaların yanı sıra e-posta ileti eklerinin saklanması için de özel bir alan bulunuyor. Bu alan, diskin 10 GB lik kapasitesini etkilemiyor.
  Hem web arayüzü, hem de Windows ve MacOS masaüstü uygulamaları aracılığıyla kullanılabilen Yandex.Disk, ayrıca iOS ve Android platformları için geliştirilen Yandex.Mail mobil sürümüne de entegre bir şekilde çalışıyor.
Windows İçin ; Buradan İndir
Apple İçin ; Buradan İndir
Android İçin ; Buradan İndir
Malesef henuz Linux icin (Ben ubuntu kullanicisiyim) bir version yayinlamamışlar.
Yandex.Driver’in en sevdigim ozelligi bu oldu :
Bu yandex’e ozel degil aslinda Dropboxda da var. Google Drive’da gormedim gerci. Ama Dropbox bu ozelligi sadece kendi klasorundeki objelerde calistirirken Yandex her hangi bir yerdeki seyi tek tik ile upload ettirip link yaratiyor.
bunun yani sira eski GDrive (http://www.viksoe.dk/code/gmail.htm) yaptigi gibi bilgisayarimda yeni bir sistem klasoru olusturarak islem yapmakta.
ve calisma sekli incelendiginde multi dropbox yazimdaki yontem ile birden fazlasi ayni anda kullanila bilir gibi gozukuyor. Bilginize 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.